Dnia 27 października bieżącego roku odbyło się podsumowanie mobilności międzynarodowej oraz działań realizowanych w projekcie pn. „Dary Ziemi Kujawskiej i obwodu Górnozemplińskiego – zasmakuj w tradycjach regionu” w ramach przedsięwzięcia Ponadnarodowa Mobilność Uczniów współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gala rozpoczęła się uroczystym powitaniem zaproszonych gości, Dyrektora Szkoły, nauczycieli, uczniów oraz uczestników inicjatywy. Podczas ceremonii jedna z uczestniczek wydeklamowała wiersz Franciszka Becińskiego pt. „Motyw Kujawski” nawiązujący tematyką do realizowanego projektu. Następnie koordynator projektu, pani Angelika Wszołek przedstawiła prezentację o poszczególnych etapach działań prowadzonych w czasie przedsięwzięcia, a także opowiedziała o europejskich standardach w zakresie kształcenia i kompetencjach jakie nabyli uczniowie w czasie realizacji zadań.  Kolejnym punktem programu były wypowiedzi uczestników na temat wrażeń z mobilności oraz prezentacja rezultatów: przepiśnika, zawierającego wskazówki kulinarne przygotowywanych potraw   oraz „Dziennika z podróży” – pięknej pamiątki, która stanowi skarbnicę wspomnień naszych uczniów.

Wiele pozytywnych emocji wywołał film promujący projekt, ukazujący każdy dzień pobytu i realizowanych działań.

Podczas gali nie obyło się bez kilku niespodzianek – uczniowie klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, uczestniczący w mobilności przygotowali słodki poczęstunek. Zaprezentowali umiejętności kulinarne, wykonując „płonące naleśniki” z wykorzystaniem techniki flambirowania, jak również poczęstowali gości upieczonymi faworkami – jednym z przysmaków reprezentatywnych naszego regionu. Czas gościom umilały dziewczyny z Technikum Hotelarstwa wykonując przepiękne utwory muzyczne.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było połączenie internetowe „na żywo” z naszym partnerem – Hotelovą Akademią w Humenne. Wśród miłych wspomnień, pozdrowień i nadziei na dalszą współpracę zakończyliśmy oficjalnie tę przepiękną przygodę na Słowacji. Liczymy na kolejne przedsięwzięcia, które z pewnością zrealizujemy na 5 z plusem!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content