Uczestnicy projektu słowackiego w ramach upowszechniania rezultatów przedstawili prezentację młodzieży naszej szkoły ukazującą obwód Górnozempliński, a w szczególności miasto naszego partnera projektowego – Humenne. Uczniowie mieli możliwość pogłębienia wiedzy w odniesieniu do kultury, tradycji i zwyczajów tego malowniczego miasteczka, nazwanego często bramą Zemplina Górnego. Poznali również położenie na mapie miejsca naszej mobilności, jak również poszerzyli informacje na temat infrastruktury, przemysłu, budownictwa oraz usług oferowanych przez mieszkańców.

Ciekawostką była historia o skarbie opowiedziana przez uczestników przedsięwzięcia. Młodzież miała okazję poznać zabytki charakterystyczne dla Humenne i prześledzić trasę wycieczki edukacyjnej, w której uczniowie mieli okazję uczestniczyć.

Na zakończenie przeprowadzono dyskusję dotyczącą pobytu na Słowacji, która wywołała wiele pozytywnych emocji. Przeprowadzono również sondaż na temat chęci udziału w tego typu inicjatywach wśród uczniów klas I Technikum Hotelarstwa oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Był to miły powrót do wspomnień i przeżycie tej przygody na nowo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content