Uczniowie naszej szkoły od wielu lat zdobywają laury w praktycznych konkursach z dziedziny techniki i umiejętności rolniczych. W tym roku po raz kolejny p. Tomasz Olczak wraz z pozostałymi nauczycielami przedmiotów rolniczych i mechanizacji rolnictwa zorganizowali Szkolny Konkurs Orki. 18 października jedenastu reprezentantów klas Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki walczyło o tytuł zwycięzcy. Zdrowa rywalizacja, obecność kibiców, słońce ogrzewające rześkie, jesienne powietrze, ciepła kawa, herbata pozwoliły stworzyć radosny klimat i życzliwą atmosferę konkursu. 

Przed przystąpieniem do orki konkursowej każdy zawodnik dokonał regulacji pługa obrotowego (głębokość orki, szerokość pierwszej skiby, wypoziomowanie poprzeczne i podłużne pługa), dobrał prędkość ciągnika i wykonał orkę na przygotowanych wcześniej polach konkursowych.

Po wykonaniu zadania, niezawodna komisja w składzie: p. Sławomir Tomalak, p. Tomasz Radzikowski i p. Wiesław Ciak, oceniła między innymi głębokość orki, prostolinijność oraz wygląd zaoranego pola. Tegoroczne warunki glebowe nie sprzyjały wykonywaniu orki, ale uczniowie poradzili sobie świetnie wykazując się dużymi umiejętnościami i doświadczeniem. 

Tytuł zwycięzcy, puchar i nagrodę główną wywalczył uczeń klasy 3 TM Michał Lewandowski, miejsce II zajął uczę klasy 4TR Przemysław Piwek, na III miejscu uplasował się uczeń klasy 1TM Michał Tomczak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcy i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content