Jak co roku, uczniowie wszystkich klas Technikum Rolniczego oraz Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show w miejscowości Bednary, położonej między Gnieznem a Poznaniem.  Wyjazd odbył się  w piątek 22 września 2023 roku.

Bednary to jedna z największych wystaw rolniczych w Europie, na której prezentuje się kilkaset firm z szeroko pojętej branży rolniczej. Wystawcami są krajowi producenci maszyn rolniczych, a także przedstawiciele wszystkich czołowych  światowych marek maszynowych.

Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć ponad 700 stoisk firm wyspecjalizowanych w rolnictwie, począwszy od producentów maszyn rolniczych, po producentów nawozów, nasion, środków ochrony roślin i wyposażenia budynków inwentarskich. Uczestniczyli także w pokazach maszyn rolniczych na polu i krótkich prelekcjach . Niemałą furorę wzbudziły roboty samojezdne  ( siewniki, maszyny do odchwaszczania) czy opryskiwacze z doskonałym systemem GPS.

Mamy nadzieję, że nasi młodzi rolnicy skorzystają z nowoczesnych technologii i będą je wprowadzać w  swoich rodzinnych gospodarstwach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content