Branża hotelarska od lat jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Obecnie liczba hoteli w Polsce dynamicznie wzrasta, zarówno w rejonach atrakcyjnie turystycznie, jak i biznesowo. Tym samym wzrasta zapotrzebowanie na pracowników: recepcji, służby pięter, obsługi konferencji, usług gastronomicznych, animatorów czasu wolnego i pracowników działu SPA w obiektach noclegowych.


Ważną kwestią w kształceniu pracowników branży turystycznej jest pokazanie, na czym będzie polegała ich przyszła praca i jak solidnie się do niej przygotować. Właśnie w tym celu uczniowie naszej szkoły o specjalności TECHNIK HOTELARSTWA odwiedzili bydgoskie obiekty hotelowe.


Wyjazd branżowy rozpoczął się od spotkania z Dyrektorem Hotelu City* – p. Michałem Walczakiem, który opowiedział o możliwościach rozwoju kariery pracownika hotelu.

Kolejnymi hotelami, które przyszli hotelarze zwiedzili były: Hotel Pod Orłem, Focus Premium, Mercure Sepia, Campanile***.


Określeniem jakości usług hotelarskich jest ilość gwiazdek, gdzie liczba 5 jest najwyższą. Zwiedzone obiekty to hotele najwyższej klasy w naszym regionie. Uczniowie, dzięki uprzejmości pracowników hoteli, mogli poznać zasady funkcjonowania obiektu, zwiedzić: recepcję, lobby bar, restaurację, część biznesową – sale konferencyjne, a także część pobytową (w tym apartamenty), oraz centrum wellness – basen, sauny i kompleks fitness. Młodzież mogła skonfrontować dotychczasową wiedzę zdobytą w szkole z praktyką hotelarską.


Uczestnicy wyjazdu jednogłośnie stwierdzili, że warto było zobaczyć tego typu obiekty.


Wycieczkę zaliczamy do jak najbardziej udanych, a w najbliższym czasie odbędą się kolejne wyjazdy i spotkania z osobami pracującymi w branży hotelowej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content