Dziś w Zespole Szkół RCKU w Przemystce obchodziliśmy Święto Szkoły. Był to szczególny dzień. Nasza placówka  nosi imię Ziemi Kujawskiej z czego cała społeczność szkolna jest bardzo dumna. Święto Szkoły uświetnił uroczysty apel. Uczniów obowiązywał strój galowy. Podczas akademii podkreślono fakt, że nasza placówka ma już 63 lata. Przypomnijmy: historia szkoły zaczyna się w 1959 roku od powstania Dwuzimowej Szkoły Rolniczej w Biskupicach, która w 1966 roku przekształciła się w Zasadniczą Szkołę Rolniczą. 1 września 1974 roku z inicjatywy Antoniego Ginowicza zaczęło działać Państwowe Technikum Rolnicze im. XXX – lecia PRL w Przemystce, a od 1 września 1978 roku funkcjonuje już Zespół Szkół Rolniczych. 21 maja 1995 r. szkoła otrzymała imię Ziemi Kujawskiej, a 1 grudnia 1998 r. zyskuje nową nazwę w obecnym brzmieniu: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej. Można się tu kształcić w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista, technik spedytor. Od 1 września 2004 roku funkcjonuje Liceum Ogólnokształcące, w którym aktualnie młodzież poszerza swoje umiejętności z zakresu pożarnictwa i ratownictwa medycznego. 

         Uczniowie mieli okazję obejrzeć gościnny występ zespołu Kujawy istniejącego już 55 lat i odnoszącego liczne sukcesy na wielu festiwalach folklorystycznych. Zaprezentowano wspaniałą muzykę, taniec i śpiew, kolorowe stroje kujawskie oraz przypomniano wiersze opisujących piękno Ziemi Kujawskiej (m.in. autorstwa Franciszka Becińskiego).Program artystyczny wywarł bardzo duże wrażenie na widzach. Artystów nagrodzono gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Następnie wszystkich obecnych zaproszono do degustacji potraw kuchni kujawskiej. W międzyczasie podziwialiśmy umiejętności taneczne naszej młodzieży. 

          Nasza szkoła ceni wartości ponadczasowe i kultywuje tradycje Ziemi Kujawskiej. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce serdecznie zaprasza absolwentów szkół podstawowych do nauki w szkole z tradycjami, oferującą zawody z przyszłością ! 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content