W związku ze zmianą programów nauczania w szkołach ekonomicznych włocławski Oddział Okręgowy Stowarzyszenia Księgowych  w Polsce i Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku zamiast konkursu ,,Wiedza z rachunkowości ” ogłosiły nowy ,,Od ekonomisty do księgowego„.

Tematyka konkursu obejmuje prowadzenie spraw kadrowo – płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych . Jego celem jest rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu księgowości , finansów i rachunkowości.

      Konkurs odbył się 30 listopada 2022 r. w siedzibie PANS we Włocławku . Wzięło w nim udział 22 uczniów z różnych powiatów naszego województwa ,  m.in. z Włocławka, Rypina , Lipna , Marysina , no i oczywiście z Przemystki .

Naszą szkołę reprezentowali : Marcin Danielak , Nikola Kubiak , Krystian Trawiński i Aniela Wojtczak z kl. IV TEg oraz Oliwia Gużlecka z kl. IV TEp.

Poziom uczestników był bardzo wyrównany, a najlepszy wynik z całej piątki uzyskała Aniela Wojtczak , zajmując III miejsce , a pozostali uplasowali się  kolejno :

  • V m. – Nikola Kubiak
  • VI m. – Marcin Danielak
  • VIII m. – Krystian Trawiński
  • XIII m. – Oliwia Gużlecka 

Koleżankom i kolegom gratulujemy.

Opiekunem uczniów był P. Prof. Marian Bandyszewski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content