12 kwietnia 2024r. w kampusie Politechniki Bydgoskiej im. J. J. Śniadeckich odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Ten prestiżowy konkurs organizowany jest już po raz czterdziesty siódmy. Wcześniej, współzawodnictwo pozwoliło wyłonić najlepszych ze szkół średnich. W piątek, pięcioro uczniów ZSRCKU w Przemystce konkurowało w etapie okręgowym (woj. kujawsko-pomorskie i pomorskie) w następujących blokach tematycznych:

Przemysław Piwek z klasy IV TR- produkcja roślinna- przygotowywany przez p. Sławomira Tomalaka,

Kacper Krzemiński z klasy V TR- produkcja zwierzęca- przygotowywany przez p. Darię Pluskotę,

Jakub Rajski z klasy V TMRiA – mechanizacja- przygotowywany przez p. Marka Wilińskiego,

Julia Stróżyk z klasy IV TE- agrobiznes-  przygotowywana przez p. Małgorzatę Tomalak,

Wiktoria Rajska z klasy IV TE – agrobiznes- przygotowywana przez p. Małgorzatę Tomalak.

Po uroczystym rozpoczęciu OWiUR w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej uczestnicy przystąpili do testu, a następnie do zmagań praktycznych.

 Wyłoniono zwycięzców. Wśród nich na I miejscu w bloku agrobiznes uplasowała się Wiktoria Rajska, w tej samej kategorii miejsce III osiągnęła Julia Stróżyk.

W bloku produkcji zwierzęcej zaszczytne I miejsce zajął Kacper Krzemiński, a w bloku mechanizacji, III miejsce przypadło Jakubowi Rajskiemu.

Przemysław Piwek wywalczył IV miejsce w bloku produkcji roślinnej.

Kacper, Wiktoria, Julia i Jakub  zakwalifikowali się do finału centralnego, który odbędzie się w maju, w Szczecinie. Osiągnięcia młodzieży, to duma dla nich samych, dla rodziców, dla nauczycieli przygotowujących oraz całej społeczności szkolnej!

Spośród 32 szkół średnich w okręgu, to właśnie ZSRCKU w Przemystce może pochwalić się największą liczbą uczniów zakwalifikowanych do finału centralnego! Gratulujemy i życzymy pomyślności w staraniach o tytuły laureatów i finalistów!

Skip to content