Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

            W dniu 18 marca br. odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do walki o laur zwycięzcy na poziomie szkoły stanęło 19 młodych adeptów pożarnictwa a jednocześnie uczniów z poszczególnych klas miejscowego Liceum Ogólnokształcącego realizujących innowację pedagogiczną pn.  Pożarnictwo i ratownictwo medyczne. Zadaniem uczestników turnieju w jego pierwszej części było zaliczenie testu składającego się z 30 pytań obejmujących min. tematykę taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, parametrów sprzętu ratowniczego, historii i organizacji pożarnictwa w Polsce oraz prewencji pożarniczej. Drugi, praktyczny etap konkursu polegał na wykonaniu przez każdego uczestnika określonego zadania – wymiana butli w aparacie oddechowym na sprężone powietrze Fenzy Air 5500. W tym miejscu nadmienić należy, że zarówno pytania teoretyczne jak i zadanie praktyczne dla naszych uczniów nie są czymś nowym. Wiele bowiem zagadnień jest szczegółowo omawianych według treści programu Szkolenia podstawowego strażaków-ratowników OSP, zgodnie z którym uczniowie mundurówki odbywają swoje cotygodniowe zajęcia. Sprawne przeprowadzenie obydwu etapów turnieju i skrupulatne podsumowanie uzyskanych punktów pozwoliło na wyłonienie tegorocznych laureatów. Wyniki przedstawiają się następująco:

– pierwsze miejsce: Alicja Nowacka, 3 klasa LOG,

– drugie miejsce: Gabriela Marciszewska, 3 klasa LOP,

– trzecie miejsce: Weronika Oksik, 3 klasa LOP,

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczyli wspólnie Wicedyrektor Zespołu Szkół RCKU w Przemystce Pani Marzena Gorzycka oraz Komendant Powiatowy PSP w Radziejowie bryg. Adam Małecki. Szczególne podziękowanie pragniemy wyrazić dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Radziejowie st. kpt. Mariusza Marciniaka oraz sekc. Patryka Wojciechowskiego, którzy podjęli się profesjonalnej i bezstronnej oceny wiedzy i umiejętności uczestników turnieju.  

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach turnieju.             

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content