W tym roku eliminacje centralne – finał XLV OWiUR  odbył się na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji na  etapach szkolnych, a następnie finałach okręgowych rywalizowali w 11 blokach tematycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Stróżyk -blok agrobiznes, Ola Banasiak – blok gastronomia, Adam Stróżyk -blok produkcja roślinna i Kacper Gawroński w bloku produkcja zwierzęca.                                                                                      

Uroczystego otwarcia zmagań najlepszych z najlepszych dokonał dr hab. Wiesław Świderek, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR. Przewodniczący podkreślał, że wśród uczestników,  już nie ma przegranych, są tylko zwycięzcy. Najlepszych 200 młodych pasjonatów wiedzy i umiejętności zawodów rolniczych i pokrewnych, których wyłoniono z pośród 11 tysięcy uczestników startujących w eliminacjach szkolnych.                             

Jego magnificencja rektor SGGW profesor dr hab. Michał Zasada podkreślił, że Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych  i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Oświaty, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska, a patronem medialnym jest wydawnictwo APRA. O laur zwycięzcy uczniowie zmagali się rozwiązując test i wykonując część praktyczną zadania.                                                                                                                                     

Rektor podkreślił, że choć zwycięzca jest tylko jeden, to wygrani wszyscy, bo każda uczelnia w Polsce chętnie przyjmie do grona studentów, wszystkich uczestników olimpiady. Miło nam donieść, że w olimpijskiej rywalizacji Ola wywalczyła miano laureata, a  Julia, Kacper i Adam uzyskali tytuły finalistów XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Gratulujemy sukcesu uczniom, rodzicom i opiekunom przygotowującym młodzież tj. paniom profesor Wioletcie Łodygowskiej, Małgorzacie Tomalak, Darii Pluskocie oraz panu Sławomirowi Tomalak.

GRATULACJE

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content