Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce  11 kwietnia bieżącego roku miał zaszczyt gościć młodzież klas ósmych, która przybyła do nas z placówek znajdujących się w: Radziejowie, Bieganowie, Płowcach, Witowie, Osięcinach, Piotrkowie Kujawskim, Dębołęce, Krzywosądzy, Byczynie, Pocierzynie, Topólce i Paniewie. 

Uczniowie zostali serdecznie przywitani przez społeczność szkolną oraz uroczą Sówkę Glebówkę. Młodzież miała szansę poznać naszą ofertę edukacyjną, która została przygotowana dla nich  na rok 2024/2025. Spacer po szkole obejmował  zwiedzanie pracowni, w których odbywają się zajęcia praktyczne klas technicznych. Podczas spotkań z nauczycielami oraz uczniami wszystkich typów szkół  zapoznano ich szczegółowo z każdym kierunkiem kształcenia, wiodącymi przedmiotami oraz przedstawiono bogatą ofertę praktyk zawodowych, które można odbywać w kraju i za granicą. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się oferta umiejętności dodatkowych, które można zdobyć w naszej szkole: barmaństwo i baristika z obsługą kelnerską, animacja czasu wolnego, usługi kosmetyczne, technologia upraw i zbioru warzyw i ziół oraz innowacje pedagogiczne: pożarnictwo i ratownictwo medyczne.  

Dodatkową atrakcją  okazał się  mistrzowski pokaz barmański i możliwość degustacji bezalkoholowych drinków wykonanych przez profesjonalistów.  W tym dniu w naszej szkole każdy znalazł coś dla siebie. Dla kandydatów do szkół średnich był to niezapomniany czas, pełen wrażeń i doznań. Dziękujemy za obecność i do zobaczenia we wrześniu!!!

Skip to content