W naszej szkole z udziałem władz powiatu, przedstawicieli służb mundurowych , dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej odbyło się uroczyste przekazanie do użytku wirtualnej strzelnicy, którą urządzono dzięki projektowi Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”.  Uroczystego otwarcia strzelnicy dokonali Pan Starosta Jarosław Kołtuniak i Pan pułkownik GrzegorzTucholski z Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku.

 Koszty zakupu tej strzelnicy to blisko 140 tysięcy złotych, z czego 80% dofinansowano  ze środków  programu,  pozostałą kwotę zabezpieczyło Starostwo Powiatowe w Radziejowie.

Wszystkie prace związane z przechowywaniem i zabezpieczeniem broni oraz organizacją sali strzeleckiej szkoła wykonała we własnym zakresie.

„Strzelnica w powiecie” to działający od kilku lat rządowy projekt, który zapewnienia obywatelom możliwości doskonalenia posługiwania się bronią palną w sposób bezpieczny.   Jego celem jest zwiększenie dostępności i popularyzacji szkoleń strzeleckich oraz kształtowanie  i utrwalanie prawidłowych nawyków strzeleckich wśród młodzieży szkolnej.

Nowopowstała strzelnica posiada możliwość prowadzenia treningów dla ćwiczących o różnym stopniu zaawansowania – od ćwiczeń w obserwacji, przez strzelanie na celność i skupienie, do wykonania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania. Wyposażona jest  w bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni, sześciu karabinków  i sześciu  pistoletów z funkcją wyzwalania strzału, imitację odgłosu i zjawiska odrzutu, rozpoznawalność strzałów  w ogniu pojedynczym i seryjnym.

Dzięki ćwiczeniom na strzelnicy uczniowie będą mogli doskonalić zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Opiekunem strzelnicy została prowadząca zajęcia edukacji dla bezpieczeństwa pani Maria Ola Malinowska. Do zobaczenia na zajęciach strzeleckich.

Skip to content