Patronat Honorowy nad XLI Olimpiadą Młodych Producentów Rolnych sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, którego na Finale reprezentował Adam Nowak – obecnie wiceminister rolnictwa, a do niedawna prezes Związku Młodzieży Wiejskiej i organizator wielu poprzednich Olimpiad.

Dziś na tej sali widzimy  najlepszych uczestników z całej Polski. Są wśród nich i uczniowie szkół średnich, są studenci i młodzi rolnicy, którzy już samodzielnie gospodarzą na wsi. To oni są przyszłością polskiego rolnictwa! – mówił Adam Nowak.

Przez gęste sito eliminacji i finałów wojewódzkich z ponad 2000 uczestników w całej Polsce do Finału Krajowego w Kielcach zakwalifikowało się 4 uczniów z Naszej Szkoły, tj. Kacper Krzemiński, Arkadiusz Dybalski, Przemysław Piwek i Łukasz Ryszewski,  którzy przez kilka godzin odpowiadali na pytania i realizowali zadania przygotowane przez komisję konkursową.

Pierwszy etap wyłonił 28 osób przechodzących dalej wśród nich byli: Przemysław Piwek , Kacper Krzemiński i Łukasz Ryszewski. Chłopcy nie zakwalifikowali się do finałowej 10, choć byli bardzo blisko.

Sam fakt, że nasi uczniowie zaszli tak daleko, gdyż Przemek i Kacper uplasowali się  w pierwszej 20- tce , a Łukasz w pierwszej 30- tce. najlepszych w Kraju, czyni ich wielkimi wygranymi.

 

Skip to content