Czas tak szybko płynie, że nasi uczniowie nie zdążyli się dobrze rozpakować, a za chwilę ich przygoda z wyjazdem na zagraniczne staże do Szwecji dobiegnie końca. Został im bowiem ostatni tydzień praktyk.

16-osobowa grupa uczniów z ZSRCKU w Przemystce wyjechała 6.02.2022r. do szwedzkiego Malmö, gdzie spełniają się zawodowo pracując w okolicznych firmach, hotelach, restauracjach i gospodarstwach rolnych. Można śmiało stwierdzić, że praktykanci są naprawdę świetni w swoim fachu, co potwierdzają liczne pochwały pracodawców kierowane pod ich adresem. Cała grupa wypowiada się o miejscach odbywania praktyk w samych superlatywach. W związku z tym, że pracodawcy zlecają naszym uczniom bardzo odpowiedzialne zadania, praktykanci mają wszelkie predyspozycje ku temu, aby nie tylko zastosować w praktyce wiedzę, którą przyswoili sobie w szkole realizując praktyczną naukę zawodu, lecz także mają możliwości nabywania nowych umiejętności i doświadczeń oraz poszerzania horyzontów. Dzięki temu odczuwają ogromną satysfakcję z wykonywanej pracy, a każda pozytywna opinia pod adresem praktykanta jest zwieńczeniem wysiłku wkładanego w realizację powierzonych mu zadań i stanowi dalszą motywację do osiągania sukcesów, a przede wszystkim jest dla niego samego największą nagrodą.

Jednakże doskonale wiemy, że nie samą pracą człowiek żyje. Uczniowie są ciekawi świata, dlatego też w czasie wolnym, niemalże codziennie wychodzą na spacery do miasta, delektują się widokiem spokojnego, a chyba nawet częściej wzburzonego morza, robią zakupy w galeriach handlowych i sklepach z pamiątkami, odwiedzają okoliczne muzea i inne obiekty architektoniczne warte zobaczenia, relaksują się na siłowni i boisku do gry w piłkę siatkową i koszykową oraz urozmaicają sobie czas seansami filmowymi oraz karaoke. Grupa jest bardzo komunikatywna i otwarta na nowe kontakty, czego mogliśmy doświadczyć chociażby w ostatnią niedzielę. Goście przebywający aktualnie w First Hotel Jörgen Kock w Malmö mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wieczorze muzycznym, podczas którego ekonomista Sebastian prezentował grę na trąbce, kolega z innej polskiej grupy odbywającej praktyki w Szwecji grał na gitarze basowej, a wszyscy zgromadzeni podziwiali talent chłopców oraz wspierali ich śpiewem. Do licznych aktywności naszych uczniów można zaliczyć również bardzo udane ognisko z kiełbaskami i piankami na pomoście nieopodal Turning Torso, nocną grę w kręgle oraz weekendowe wycieczki do Kopenhagi, na klify i do Helsingborga. W wolnej chwili uczniowie dokumentują każdy dzień w pracy wypełniając dzienniczki praktyk.

Cieszymy się, że nasza grupa tak fantastycznie spełnia się nie tylko zawodowo w najbardziej multikulturowym mieście w Skandynawii. Jeszcze przez tydzień reprezentanci Technikum w zawodzie technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik rolnik oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z ZSRCKU w Przemystce będą odbywać praktyki w Szwecji. Warto przypomnieć, że uczniowie wyjechali do Malmö w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000006592 dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w kwocie 58.780 Euro, który szkoła realizuje od 1.09.2021r.

Relację z pobytu naszych uczniów na stażu zawodowym w Malmö można śledzić na naszej grupie na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/groups/225234276355916.

Całej Społeczności Przemystki przesyłamy serdeczne pozdrowienia z Malmö.

M.K-D

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content