Od 22 do 29 października 2023r. 20 uczniów naszej szkoły z klas rolniczych i mechanizacji rolnictwa i agrotroniki brało udział w polsko-niemieckim spotkaniu młodzieży w Nienburgu.

Razem z niemieckimi uczniami uczestniczyli oni w warsztatach o tematyce ekologicznej, które zostały zorganizowane w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży i dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. W ramach projektu pt: „Uprawa warzyw i ziół podstawą rolnictwa ekologicznego i fundamentem na drodze do zrównoważonego rozwoju” uczniowie z Polski i Niemiec podczas zajęć teoretyczno-praktycznych w ośrodku szkoleniowym Deula-Nienburg GmbH poznali sposoby prowadzenia ekologicznej uprawy m.in. z wykorzystaniem nowoczesnych systemów uprawy roli i niszczenia chwastów w międzyrzędziach przy użyciu robotów uprawowych, z zastosowaniem rolnictwa inteligentnego 4.0 w ekologicznej uprawie roślin, odwiedzając gospodarstwo warzywnicze czy zapoznając się z pracą biogazowni i wykorzystaniem odpadów poprodukcyjnych w produkcji biogazu. Ponadto poszerzyli swoje zainteresowania podczas wycieczki do Bremy, której obowiązkowym punktem była wizyta na targu produktów regionalnych i ekologicznych w centrum starego miasta, gdzie uczniowie mogli porozmawiać z lokalnymi handlarzami na temat warzyw i ziół.

Poza uczestnictwem w warsztatach miło spędzali wieczory umilając sobie czas ciekawymi rozmowami, spacerami po mieście, grą w karty czy oglądaniem filmów.

Młodzi ludzie wykorzystali czas wymiany bardzo owocnie. Wsłuchując się w głos zadowolonych uczniów można dojść do wniosku, że warto organizować spotkania młodzieży, ponieważ płyną z nich same korzyści. Cieszymy się już na kolejne spotkanie młodzieży.

Skip to content