Szwedzkie praktyki w Zespole Szkół RCKU w Przemystce

Od tygodnia 16 uczniów naszej szkoły przebywa na praktykach zawodowych w szwedzkim Malmö. W ramach realizacji projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000006592 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej z sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe uczniowie mają zapewnione zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem w First Hotel Jörgen Kock, atrakcyjne miejsca praktyk, kieszonkowe oraz bogaty program kulturowy. Wśród przedsiębiorstw, w których szlifują swoje umiejętności zawodowe wymienić można: gospodarstwa rolne specjalizujące się w produkcji warzyw wyposażone w nowoczesne maszyny rolnicze, Grand Hotel w Lund i First Hotel Jörgen Kock w Malmö, japońsko-azjatycką restaurację Icha Mochi, a także biura administracji firmy EU Mobility Sverige, MMB oraz siłownię i klub squasha.

Pierwszy tydzień w pracy pokazał, że stażyści są świetnie przygotowani zawodowo do wykonywania powierzonych im zadań i fantastycznie komunikują się w języku angielskim. Dzięki praktykom mają szansę doskonalić umiejętności, poszerzać horyzonty oraz nabierać nowych doświadczeń. Szwedzki partner zadbał również o dodatkowe atrakcje w czasie wolnym od pracy. Już pierwszego dnia pobytu nasi uczniowie zostali zapoznani z miastem, jego historią oraz ciekawostkami regionu. Mogli posmakować kiełbasek i pianek z ogniska delektując się widokiem morza u stóp wznoszącego się na wysokość 190m najwyższego szwedzkiego wieżowca – Turning Torso. W weekend zwiedzili słynącą z pięknej architektury stolicę Danii – Kopenhagę. Poznali m.in. historię kanału, przystani turystycznej i jednocześnie ulicy w centrum miasta o nazwie Nyhavn, mogli zobaczyć wzniesiony w stylu barokowym Kościół Fryderyka oraz rezydencję duńskich monarchów Amalienborg.

Życzymy naszym uczniom niezapomnianego, obfitującego w jak najlepsze doświadczenia zawodowe pobytu w Malmö. Zapraszamy do oglądania codziennej relacji z mobilności na naszej grupie Projekt Szwecja 2022 na FB:

M.K-D

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content