Ostatni tydzień sierpnia to dla uczniów czas wakacyjnego odpoczynku, jednakże dla grupy 9 nauczycieli przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół RCKU w Przemystce to czas intensywnych przygotowań do wyjazdu na szkolenia branżowe do Szwecji. Nauczyciele uczestniczyli w prowadzonych przez panią Annę Pacię zajęciach z języka angielskiego. Cykl przygotowań do udziału w szkoleniu kończą zajęcia kulturowe dla nauczycieli, które zorganizowali i przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Przemystce – uczestnicy 4-tygodniowego stażu zawodowego w szwedzkim Malmö w terminie 7.02.-4.03.2022. Wspomniane przygotowanie kulturowe przed mobilnością wpisuje się w działania upowszechniające rezultaty projektu. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 4 TEg Anieli Wojtczak, Martynie Wojciechowskiej i Krystianowi Trawińskiemu za przybliżenie uczestnikom drugiej części projektu istotnych informacji dotyczących kultury i mentalności Szwedów oraz podzielenie się z nauczycielami ciekawostkami na temat ich życia codziennego, które mieli szansę obserwować przez miesiąc uczestnicząc w nim podczas odbywania stażu zawodowego. Uczniowie wskazali również miejsca, które warto zobaczyć w trzecim pod względem wielkości mieście Szwecji.

Warto przypomnieć, że w lutym br. 16 uczniów naszej szkoły odbyło staż zawodowy w Malmö, a w najbliższą niedzielę, 11.09.2022 grupa 9 nauczycieli wyjedzie do Szwecji na 5-dniowy kurs z zakresu ekonomii i spedycji, żywienia i hotelarstwa oraz rolnictwa i mechanizacji rolnictwa. Szkolenie przeprowadzi firma EU Mobility Sverige. Obie mobilności są realizowane w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000006592 z sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, na który szkoła otrzymała dotację w kwocie 58.780 Euro. Projekt zakończy się 30 listopada 2022r.

Uczestnikom szkolenia kadry w Szwecji życzymy szczęśliwej podróży, owocnego szkolenia oraz niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w Szwecji.

Zapraszamy do śledzenia relacji z pobytu nauczycieli w Szwecji w mediach społecznościowych na stronie  https://www.facebook.com/groups/225234276355916 .

                                                                                                                  M.K-D

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content