Dla 24 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Przemystce z klasy 3 i 4 TR i TMRiA styczeń i luty 2023 roku były pracowite i wypełnione przygotowaniami do wyjazdu na 2-tygodniowy staż zawodowy do niemieckiego ośrodka szkoleniowego Deula w Nienburgu (Dolna Saksonia).

    Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z przygotowania techniczno-zawodowego wraz ze szkoleniem BHP, pedagogicznego oraz zajęciach kulturowo-językowych. Dzięki zajęciom, które pozwoliły uczniom przypomnieć sobie zasady panujące przy obsłudze maszyn i sprzętu rolniczego nie tylko w teorii, lecz przede wszystkim w praktyce, poznać nowinki językowe i kulturowe oraz realia pracy i życia w Niemczech praktykanci jeszcze bardziej pewni siebie, dobrze przygotowani są zdecydowani na odbycie stażu. Wyjazd I grupy uczniów planowany jest na połowę lutego, a II grupy – miesiąc później.

         Warto podkreślić, że staż zawodowy ma szansę realizacji dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków programu UE – Erasmus+ w kwocie 46.280 Euro prowadzonemu przez ZSRCKU w Przemystce od 1  czerwca 2022r.

Trzymamy kciuki za „rolników” i „mechanizatorów”, którzy lada chwila wyjadą na praktyki do Niemiec.

                                                                                                                        M.K-D

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content