Zaledwie 2 tygodnie temu pierwsza grupa uczniów ukończyła staż zawodowy w Niemczech i wróciła do Przemystki, a już w niedzielę, 12.03.2023r. wczesnym rankiem druga grupa  – 13 uczniów z klasy 3 i 4 TR i TMRiA w ZSRCKU w Przemystce wyjechała na praktyki do Nienburga.

Podobnie jak uczestnicy pierwszej mobilności uczniowie zostali odpowiednio przygotowani do wyjazdu, podpisali niezbędne dokumenty, zostali wyposażeni w kartę EKUZ i ubezpieczenie, mają zapewniony atrakcyjny program stażu, zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem oraz ciekawy program kulturowy.

      W trakcie odbywania stażu uczniowie będą zajmować się diagnostyką ciśnienia sprężania silnika diesla oraz jego regulacją poprzez luz zaworowy, eksploatacją i naprawą układu hydraulicznego ładowacza, obsługą instalacji elektrycznej i wymianą oleju w silnikach spalinowych, obsługą sprzętu użytkowego, zapoznają się z budową opryskiwaczy i zasadą ich działania, nauczą się programować i obsługiwać urządzenia do sterowania sprzętem rolniczym, zapoznają się z budową silnika i skrzyni biegów na przykładzie jednostki napędowej samochodu. Odwiedzą fabrykę Volkswagena w Wolfsburgu i CLAAS w Harsewinkel. Na weekend planowane jest zwiedzanie centrum nauki Klimahaus w Bremerhaven oraz oddalonej o 55 km od Nienburga – Bremy.

     Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie uczestniczą w projektach i przedsięwzięciach realizowanych przez ZSRCKU w Przemystce. Mamy nadzieję, że „rolnicy” i „mechanizatorzy” – uczestnicy marcowego wyjazdu na staż będą przynajmniej tak samo zadowoleni z pobytu w Nienburgu, jak ich koleżanki i koledzy z grupy pierwszej.

Relację z przebiegu stażu można śledzić w mediach społecznościowych na Facebook-u.

                                                                                                                        M.K-D

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content