Choć rozstajemy się

Nie zapomnimy Was

Wspomnienia wspólnych lat

Zostaną zawsze w nas.”

Ostatni szkolny dzień, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia uroczystość wspólnie przeżywana w murach tej szkoły… W piątek nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów Zespołu Szkół RCKU w Przemystce. Uroczystość rozpoczął p. Mariusz Bentkowski, serdecznie witając wszystkich przybyłych gości: Starostę Powiatu Radziejowskiego p. Jarosława Kołtuniaka, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie p. bryg. Adama Małeckiego, przewodniczącą Rady Rodziców p. Edytę Kubicką, Dyrekcję Szkoły – p. Jacka Malinowskiego i p. Marzenę Gorzycką, całe grono pedagogiczne, wszystkich pracowników szkoły, rodziców oraz tegorocznych absolwentów. Istotnym elementem ceremonii było przekazanie Sztandaru Szkoły przez maturzystów młodszym kolegom i koleżankom. Najzdolniejsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, natomiast ich rodzice listy gratulacyjne.  Najlepszym i najaktywniejszym absolwentom wręczono upominki w postaci książek i bonów podarunkowych. Nie zapomniano również o młodzieży z najlepszą frekwencją, której rozdano srebrne lub brązowe tarcze. Nagrodzono także naszych abiturientów statuetkami za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. W końcu przyszedł czas na długo wyczekiwany moment, w którym Dyrektor Szkoły p. Jacek Malinowski w obecności wychowawców: p. Magdaleny Matczak, p. Małgorzaty Tomalak, p. Joanny Orylskiej – Barczak, p. Ewy Nocnej – Podolskiej, p. Anny Paczkowskiej wręczył świadectwa ukończenia szkoły wszystkim absolwentom. Po części oficjalnej nie zabrakło uśmiechów przy wspólnych zdjęciach. Uczniom klasy mundurowej przekazano zaświadczenia ukończenia Szkolenia Podstawowego Strażaka Ratownika OSP. Zgromadzonym gościom czas umilały nastrojowe utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego chóru. Wzruszeniom nie było końca…

Wyjątkowe chwile pamięta się długo i wraca do nich często. Czas jednak płynie, mijają lata, pojawiają się inni ludzie, inne przeżycia i nowe problemy, z którymi będzie trzeba się zmierzyć. Opuszczenie szkolnych murów nie oznacza jednak rozłąki, ani zapomnienia o tych, którzy tu zostają: troskliwych nauczycielach i wychowawcach, młodszych kolegach i koleżankach. Przecież to tutaj rodziły się wielkie odkrycia naszych maturzystów, ich emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane – stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mamy nadzieję, że spędzony w murach naszej szkoły czas pozostanie w pamięci wszystkich absolwentów na całe życie. 

Życzymy szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte. Żegnamy życzeniami płynącymi z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja. Trzymamy za Was kciuki i życzymy spełnienia marzeń!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content