Okres przed Świętami Bożego Narodzenia jest okresem szczególnym. W naszej szkole od kilku lat istnieje  tradycja organizowania wystawy stołów okolicznościowych. Także i w tym roku, w dniach 20-21 grudnia zaprezentowano Wystawę Stołów Bożonarodzeniowych. Uczniowie technikum żywienia i technikum hotelarstwa  pod kierunkiem  nauczycieli: p. W. Łodygowskiej,  p. A. Burczyk-Sztejkowskiej,  p. A.  Paczkowskiej, i p. M. Kubackiej przygotowywali świąteczne aranżacje.

Świąteczny stół jest bardzo ważnym miejscem w naszej tradycji, dlatego jego aranżacja powinna być przemyślana, a poszczególne elementy dobrane tak, by na stole stanowiły spójną całość i nadawały uroczysty charakter. O powyższych  zasadach pamiętała młodzież, która przedstawiła  kilka propozycji na piękną kompozycję domowego stołu na Boże Narodzenie.

Celem wystawy było:

 • rozwijanie zainteresowań uczniów,

• rozbudzanie postaw twórczych i kreatywnych,

• rozwijanie umiejętności pracy w grupach.

• prezentacja zainteresowań uczniów,

•  mobilizowanie uczniów do poszukiwania informacji z wykorzystanie  różnych źródeł,

Uczestnicy wystawy wykazali się ogromną kreatywnością.  Efekty wspólnej pracy dostarczyły uczestnikom  wiele satysfakcji a oglądających być może zainspirowały do wykonania takich aranżacji w swoich domach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content