Uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Przemystce od 19 do 22 października uczestniczyli
w czterodniowej wycieczce do Zakopanego. Głównym celem naszej wyprawy była integracja młodzieży z klasy I LO, II LO oraz III THŻ, a także zapoznanie ich z walorami krajoznawczymi Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pierwszym punktem naszej wyprawy był pobyt w Białce Tatrzańskiej, gdzie wszyscy mogli skorzystać z kompleksu Terma Bania, który tworzą baseny rekreacyjne napełnione wodą termalną o temperaturze 34 – 38°C. Uczniowie mogli zrelaksować się i wypocząć, korzystając z różnorodnych atrakcji.

Kolejnego dnia odbyła się wyprawa nad Morskie Oko. Pogoda była słoneczna, co sprzyjało pieszym wędrówkom. Malowniczy krajobraz Morskiego Oka wszystkich nas urzekł.

 Gubałówka stała się kolejnym punktem naszej wycieczki. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych
i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Budowa kolejki rozpoczęła się w lipcu 1938 r., a zakończyła w grudniu 1938 r. Stacja dolna znajduje się 823 m n.p.m., stacja górna mieści się na wysokości 1122 m n.p.m. Na górnej polanie Gubałówki czekało na nas wiele atrakcji, można było podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Na szczycie góry znajdują się restauracje, ogródki gastronomiczne i liczne bufety, w których skosztowaliśmy lokalnych produktów. Wracając z Gubałówki odbyliśmy spacer po Krupówkach. Był to czas, w którym zjedliśmy wspólnie ciepły posiłek. Mieliśmy również okazję zakupić symboliczne pamiątki.

Ostatniego dnia, w drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się w Krakowie, by zwiedzić Sukiennice i Zamek na Wawelu. Młodzież mogła podziwiać renesansową rezydencję królewską znajdującą się na Wzgórzu Wawelskim.

 Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć mnóstwo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr oraz  Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

Skip to content