Bydgoszcz stała się  dużym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i akademickim. Malownicze położenie nad Wisłą sprzyja rozwojowi turystyki. W mieście działa ponad 30  hoteli. Uczniowie  klasy III THŻ g  28 października  br. będąc na wycieczce w Bydgoszczy  mieli możliwość poznawania specyfiki pracy hotelarza jednego  z większych hoteli w centrum miasta- hotelu Mercure Sepia. Czterogwiazdkowy  hotel  zachwycił młodzież swoją  idealną lokalizację. Położony  jest w ścisłym centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Nova, Starego Rynku oraz Wyspy Młyńskiej. Młodzież zwiedzała pokoje o zróżnicowanym standardzie  (hotel dysponuje 90 pokojami ): luksusowy apartament, sale konferencyjne, restaurację, salę fitness, saunę, nowoczesny parking  oraz taras na dachu z pięknym widokiem. Uczniowie wczuwali się w role pracowników i gości, chętnie korzystając z dostępnych w hotelu urządzeń. W ocenie uczniów Technikum Hotelarstwa i Technikum  Żywienia obiekt ten spełnia najwyższe standardy począwszy od rozwiązań technicznych,  oferty śniadaniowej, wyposażenia pomieszczeń kończąc na  wygodzie i zadowoleniu klientów.

Kolejnym etapem wyjazdu uczniów było uczestnictwo w grach zespołowych  w LaserFight.  Laserowy paintball okazał się  znakomitym przepisem na wyładowanie nadmiaru energii  oraz  wywołanie uśmiechu i pisków zadowolenia wśród młodzieży.  Zrelaksowani oraz pozytywnie naładowani udawali się na przerwę obiadową i  seans do kina.

Wycieczka  do Bydgoszczy spełniła swój cel. Młodzież poznała  pracę hotelarza od tak zwanej podszewki oraz zintegrowała się w czasie wspólnych zabaw na strzelnicy.

Liczymy, że to nie ostatni w tym roku wyjazd integracyjno-branżowy  tej klasy a przeżyte wspólnie  chwile zostaną z pewnością zapamiętane przez każdego ucznia.

Skip to content