Już za kilka miesięcy nasi tegoroczni maturzyści staną przed wyborem: praca czy studia, a jeżeli studia, to jakie? Politechnika Bydgoska wyszła naprzeciw tym dylematom i zorganizowała Inżynieralia 2021 dla młodzieży szkół średnich.  Uczniowie klas IV TE i III TEG skorzystali z tego zaproszenia i uczestniczyli w piątkowych zajęciach zorganizowanych na Wydziale Zarządzania Politechniki Bydgoskiej. Podzieleni na mniejsze grupy, mogli zwiedzić uczelnię a potem uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w pracowniach. W czasie tych praktycznych zajęć młodzież mogła poznać programy do zarządzania przedsiębiorstwami np. Comarch ERP, czy stworzyć projekt kampanii reklamowej.

Uczniowie wysłuchali również prelekcji, w czasie której wykładowcy politechniki przedstawili ofertę edukacyjną i zasady pracy uczelni. Prelegentami byli również absolwenci uczelni, którzy już prowadzą swoją działalność-księgowy i właścicielka pracowni szyjącej kostiumy filmowe. Przedstawili możliwości pracy dla studentów i absolwentów uczelni oraz ich oczekiwania jako potencjalnych pracodawców. Jako ostatnia wystąpiła przedstawicielka społeczności studentów.

Mamy nadzieję, że ta wizyta wzbogaciła naszych uczniów o nową wiedzę i pomoże im w podjęciu decyzji dotyczących dalszej kariery zawodowej.

Skip to content