Przedstawiciele  klas rolniczych i mechanizacji rolnictwa Zespołu Szkół RCKU w Przemystce w dniu 08.10.2021 od samego rana wzięli udział w wyczekiwanym przez wszystkich wewnątrzszkolnym konkursie orki pługiem bezzagonowym.

Zmagania uczniów o główną wygraną odbywały się na specjalnie przygotowanych poletkach w atmosferze zdrowej rywalizacji. Doping i motywacja obserwujących przejazdy uczniów okazały się bezcenne i stworzyły wyjątkowy klimat wydarzenia.

Jednak, aby wygrać, przyszli rolnicy musieli wykazać się przede wszystkim doświadczeniem, umiejętnościami i precyzją.

Sędziowie w składzie Tomalak Sławomir, Radzikowski Tomasz, Ciak Wiesław, oceniali miedzy innymi prostolinijność, głębokość i dokładność odorania od granicy działki oraz wygląd zaoranej powierzchni.

Najlepszym okazał się uczeń klasy II TR Przemysław Piwek, II miejsce zajął uczeń klasy I TR Paweł Lasecki, a Mateusz Gralak- uczeń klasy III TR, uplasował się na III pozycji. Wszystkim gratulujemy!

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz uznanie dyrekcji, organizatorów i współzawodników, z pewnością również rodzice są z nich dumni i bez obaw mogą powierzyć im swoje pola.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół RCKU w Przemystce oraz firma Agro Sznajder.

Konkurs został zorganizowany przez pana Tomasz Olczaka przy pomocy i zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów rolniczych i mechanizacji. Całe wydarzenie zostało udokumentowane na filmach autorstwa naszych zdolnych uczniów: Adama Dąbrowskiego (2TMR), Marcela Milewskiego (1TR) i Jakuba Łaptuty (1TR)

Poszczególne miejsca uczniów oraz  liczby uzyskanych punktów wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć w tabeli poniżej.

Numer zawodnikaIlość  zdobytych punktówMiejsce
1197
2304
3333
4351
5342
6138
7216
8216
9295
10216
Uczestnicy razem z nauczycielami
Skip to content