W dniu 24 marca 2022r. odbyła się w naszej szkole XXI edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR. Sama forma konkursu w  postaci testu wielokrotnego wyboru   motywuje ucznia do rozwijania samodzielności, rozbudzania jego zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

W konkursie uczestniczyło 2169 uczniów z 138 szkół, w województwie kujawsko-pomorskim udział wzięło 80 uczniów z 8 szkół. W ZSRCKU w Przemystce do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas 1 TE, 2 TE, 3 TEG, 2 LO i 3 LOP. Wyniki osiągnięte przez uczniów są imponujące i przedstawiają się następująco:

Teresa Jętczak (3LOP) – laureat 2 miejsca w województwie i 5 miejsca w kraju;

Krystian Trawiński (3TEG) – wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, 4 miejsce w województwie i 14 miejsce w kraju;

Julia Zientara (2LO) – wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, 1 miejsce w województwie i 11 miejsce w kraju;

Julia Stróżyk (2TE) – wyróżnienie za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie, 2 miejsce w województwie i 20 miejsce w kraju;

Oliwia Ratajczyk (2LO) – wyróżnienie za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie, 3 miejsce w województwie i 27 miejsce w kraju;

Marika Mazurek (1TE) – dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w kategorii klas pierwszych, 25 miejsce w województwie.

Warto również wspomnieć, że Oliwia Weznerowicz i Wiktoria Wojtasik (2TE)  uplasowały się kolejno na 4 i 9 miejscu w skali województwa. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wyników.

O tym, że wiedza procentuje i po miesiącach intensywnej nauki można zbierać plony swojej pracy mogło przekonać się chociażby troje uczniów, którzy w konkursie SPRACHDOKTOR zajęli zaszczytne 1,2 i 4 miejsce w województwie. Teresa Jętczak, Julia Zientara i Krystian Trawiński brali udział również w konkursie języka niemieckiego DEUTSCHFREUND.  Formuła konkursu przeprowadzonego w naszej szkole jesienią 2021r. była bardzo podobna do tej prezentowanej w konkursie SPRACHDOKTOR. Cała trójka może pochwalić się wyróżnieniem za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie o zasięgu ogólnopolskim, co oznacza, że ich wyniki  mieszczą się w przedziale między 80 a 90%, natomiast klasyfikacja wyników w rankingu przedstawia się następująco:

Julia Zientara (2 LO) –  2 miejsce w województwie i 14 miejsce w kraju;

Krystian Trawiński (3TEG) –  3 miejsce w województwie i 28 miejsce w kraju;

Teresa Jętczak (3LOP) – 4 miejsce w województwie i 61 miejsce w kraju.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza laureatom i wyróżnionym, pięknych wyników w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego. Możemy zapewnić, że nie był to ostatni konkurs językowy organizowany w ZSRCKU w Przemystce.

M. Korzeniewska-Duszek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content