8 kwietnia na Politechnice  Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbyły się Okręgowe Eliminacje XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Patronem medialnym tegorocznej edycji OWIUR była Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal Agropolska.pl zaś organizatorem zmagań  Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Warto wspomnieć, że Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych  i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Oświaty, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska.Zgodnie z koncepcją olimpiady uczniowie szkół średnich startują w 11 blokach tematycznych. Nasza szkoła reprezentowana była w blokach: agrobiznes,  gastronomia, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa i technologia żywności. Każdy uczestnik udzielał odpowiedzi na 60 pytań testowych oraz rozwiązywał trzy zadania praktyczne. W ocenie umiejętności brane były pod uwagę następujące kryteria: prawidłowość wykonania zadania, dokładność, sprawność, uzasadnienie teoretyczne, organizacja, czas i bhp. Z obu część olimpiady uczestnik mógł uzyskać maksymalnie 120 punktów.

Uczniowie ZS RCKU w Przemystce zajęli następujące miejsca w  Okręgowych eliminacjach OWIUR:

1 miejsce – Julia Stróżyk, blok Agrobiznes,

1 miejsce- Ola Banasiak, blok Gastronomia,

2 miejsce Adam Stróżyk, blok Produkcja Roślinna,

2 miejsce  Gawroński Kacper, blok Produkcja Zwierzęca.

Jakub Rajski z bloku Mechanizacja uplasował się na 5 miejscu, zaś Sandra Kozłowska z bloku Technologia Żywności i Tadeusz Smul z bloku Agrobiznes zajęli 6 miejsca.

Wszystkim uczestnikom olimpiady dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej szkoły. Zwycięzcom  GRATULUJEMY.  Nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do olimpiady życzymy dalszych sukcesów. Przed nimi kolejne wyzwanie -eliminacje CENTRALNE!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content