Uczennice klasy 1TE, wraz z wychowawczynią, przystąpiły7 maja 2021 roku do międzynarodowego projektu E-Twinning pt. „My region’s cultural feast”- „Kulturalne święto mojego regionu”.

Celem projektu jest zapoznanie się z różnymi kulturami ,zwłaszcza w kontekście festiwali kulturalnych. Młodzież z różnych regionów Turcji i Europy poznaje regionalne święta obchodzone zarówno na terenach miejskich, jak i wiejskich oraz wymienia się informacjami

i prezentacjami. Uczniowie, przy użyciu jak największej liczby narzędzi web2,przedstawia swoje festiwale kulturalne. Dowiedzą się, dlaczego obchodzone jest dane święto, kiedy było zapoczątkowane. Poznają historię danego święta oraz wszelkie działania, które są organizowane podczas obchodów danej uroczystości. Młodzież będzie przygotowywała filmy, plakaty, kartki kulturalne z wykorzystaniem narzędzi web2.

Zorganizujemy międzynarodowe grupy, które wspólnie przedyskutują i wybiorą najbardziej ulubione święto. Na zakończenie projektu uczniowie stworzą e-book, który będzie zawierał informacje na temat tradycyjnych świąt i festiwali wszystkich szkół partnerskich. E-book ten będzie udostępniony na stronach internetowych naszych szkół.

Skip to content