Justyna Kopczyńska, nauczycielka ZSRCKU, została zaproszona na Kongres Europuente w hiszpańskiej Granadzie. Wzięło w nim udział 25 przedstawicieli polskich szkół średnich.

Kongres odbył się w dniach 25-29 stycznia br. Koszt pobytu pokrywał w całości organizator wyjazdu.

Zaproszenie otrzymało 25 przedstawicieli polskich szkół spośród około 40 aplikujących do udziału w kongresie. Dokonując wyboru, kierowano się dotychczasowymi osiągnięciami szkoły w zakresie pozyskiwania środków unijnych, liczbą zrealizowanych projektów mobilności oraz posiadaniem Akredytacji Erasmusa w sektorze “Kształcenie i szkolenia  zawodowe”.  Ideą kongresu było nawiązanie współpracy ze szkołami, warsztaty projektowe, wymiana doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk oraz idei wspólnoty europejskiej.

Europuente to firma wspierająca realizację projektów w ramach programów Erasmus+. Jak można przeczytać na stronie firmy, jej głównym celem jest pomoc europejskiej edukacji w procesie przygotowania, organizacji i implementacji projektów w obszarze edukacji szkolnej, edukacji zawodowej i praktykach młodzieży.

Warto przypomnieć, że obecnie nasza szkoła realizuje 3 projekty z programu Erasmus+ dotyczące praktyk zawodowych uczniów i kursów dla nauczycieli i pracowników, których autorem jest p. Justyna Kopczyńska. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content