Szukaj

"Jak nie czytam, jak czytam" - ustanawiamy rekord czytania!  

Według badań 63 % Polaków nie czyta książek - cała nadzieja więc w młodych!

 

Jak mówiła Wisława Szymborska - "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". To też jeden z najlepszych sposobów relaksu... Podróż w świat wyobraźni daje bowiem wytchnienie i możliwość oderwania od szarej rzeczywistości”.

 Dlatego 10 czerwca uczniowie Zespołu Szkół  RCKU w Przemystce przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania. Wraz z nauczycielami zebrali się w auli szkolnej z ulubionymi książkami w ręku, a przedstawiciele klas na scenie czytali głośno fragmenty wybranych przez siebie lektur. Wszystko po to, by pokazać, że czytaniem można i należy się chwalić. Czytaniu towarzyszyło wielkie skupienie oraz miła atmosfera.

Podczas akcji zostały również wręczone wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym na plakat promujący czytelnictwo. Wyróżnienia otrzymały uczennice kl. II TŻ: Anna Kaźmierczak, Wioletta Staniszewska i Alicja Szmagalska.

Mamy nadzieję, że akcja zainicjowała swoistą modę na czytanie i pokazała nieczytającym rówieśnikom i dorosłym, że książki to zjawisko przyjemne, wartościowe i powszechne

Liczba gości

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy