Szukaj

Finał Konkursu Przygoda z Sienkiewiczem  

W związku z obchodami Roku Sienkiewicza dnia 30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół RCKU w Przemystce odbył się uroczysty finał Powiatowego Konkursu „Przygoda z Sienkiewiczem”. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce przy wsparciu Starostwa Powiatowego i MiPBP w Radziejowie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Radziejowskiego                    i odbywał się w trzech kategoriach: praca literacka, praca plastyczna i prezentacja multimedialna.

Celami konkursu było zainteresowanie młodzieży twórczością autora Trylogii, odkrywanie uniwersalnych wartości jego utworów, zachęcenie do czytania, rozwijania wrażliwości, wyobraźni i inwencji twórczej.

Na konkurs napłynęły łącznie 124 prace ze szkół podstawowych (z Płowiec, Byczyny, Morzyc, Kościelnej Wsi, Piotrkowa Kujawskiego, Pocierzyna, Topólki, Bieganowa, Osięcin, Dębołęki, Radziejowa) oraz szkół gimnazjalnych (z Radziejowa, Osięcin, Piotrkowa Kujawskiego, Pocierzyna i Skibina). Charakteryzowały się niezwykłą pomysłowością, oryginalnością, ciekawym ujęciem tematu, a także walorami estetycznymi.

Przyznano 35 nagród i wyróżnień.

W kategorii praca literacka uhonorowano uczniów szkół podstawowych: Zuzannę Okunowską z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pocierzynie - I miejsce,  Franciszka Bartczaka ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim - II miejsce,  Igora Zakrzewskiego ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach i Annę Simińską z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pocierzynie - równorzędne III miejsce oraz Patrycję Zachwieję ze Szkoły Podstawowej w Dębołęce – wyróżnienie.

Najlepszymi gimnazjalistami okazali się: Marta Anna Tomalak z Publicznego Gimnazjum w Radziejowie - I miejsce, Julia Staniszewska z Publicznego Gimnazjum w Osięcinach - II miejsce, Sylwia Domańska z Gimnazjum w Pocierzynie - III miejsce oraz Zuzanna Nowak i Lidia Sobczak z Publicznego Gimnazjum w Osięcinach - wyróżnienia.

Na konkurs w kategorii praca plastyczna wpłynęły 74 prace.  W grupie wiekowej uczniom szkół podstawowych kl. 1-3 przyznano: Roksanie Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Płowcach – I miejsce, Aleksandrze Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Płowcach – II miejsce. Wyróżnienia otrzymali  Jakub Piernik, Maja Balcerak oraz  Franciszek Malec, uczniowie Szkoły Podstawowej w Płowcach.

Nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych kl. 4-6: Julia Stróżyk ze Szkoły Podstawowej w Byczynie - I miejsce, Weronika Banasiak ze Szkoły Podstawowej w Morzycach i Piotr Tomaszewski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pocierzynie – równorzędne II miejsce, Natalia Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi – III miejsce,  wyróżnienia otrzymali - Szymon Pańka i Wiktoria Rajska ze Szkoły Podstawowej w Morzycach oraz Adrian Lewandowski ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi i Magdalena Błaszak ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim.

Uczniowie gimnazjów: Anna Jaworska z  Publicznego Gimnazjum w Osięcinach – I miejsce, Natalia Karczewska z Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim – II miejsce, Julia Kołodziejska z Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim – III miejsce.

Na konkurs w kategorii prezentacja multimedialna wpłynęło 14 prac. Nagrodzeni w tej kategorii zostali uczniowie szkół podstawowych: Łukasz Jankowski ze Szkoły Podstawowej w Topólce – I miejsce, Kacper Krzemiński ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi  i Kacper Lewandowski ze Szkoły Podstawowej w Bieganowie - równorzędne  II miejsce. Mateusz Matusiak ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach oraz Kamil Ludwicki ze Szkoły Podstawowej w Bieganowie – wyróżnienie. Uczniowie gimnazjów: Wiktoria Sztkowska  z Publicznego Gimnazjum w Skibinie –  I miejsce, Jan Tomczak i Marcelina Granczewska z Publicznego Gimnazjum w Radziejowie - równorzędne II miejsce oraz Miłosz Polaszewski  również z Publicznego Gimnazjum w Radziejowie – III miejsce.

Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie i drobne upominki w postaci długopisów.
Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Radziejowie, Urząd Miasta  Radziejów, Urząd Gminy Radziejów, Urząd Gminy Dobre, Urząd Gminy Osięciny, Urząd Gminy Bytoń, Pani Danuta Wielgosz Dyrektor MiPBP w Radziejowie, Pan Sławomir Bogucki Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski oraz Pan Jarosław Nowakowski przedstawiciel PWN Wydawnictwa Szkolne sp. Z. o.o. sp. k.

Konkurs dobiegł końca ale na tym nie kończy się nasza przygoda z Sienkiewiczem. Mamy nadzieję, że po lektury naszego noblisty będą sięgać nie tylko uczniowie zmuszeni do realizacji szkolnego programu ale wszyscy, którym bliskie są ponadczasowe wartości zapisane na kartach dzieł Sienkiewicza.

 

J. Kuszyk - Kowalska

 

Liczba gości

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy