Szukaj

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH UDOWODNILI,  ŻE „WIEDZĄ, CO JEDZĄ”

„Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz …”. Już kilka wieków temu o wartości zdrowia pisał poeta, Jan Kochanowski. Słowa zawarte w jego twórczości stały się ponadczasowe i jakże obecnie aktualne.

We współczesnym świecie pogoń za dobrami materialnymi często staje się celem nadrzędnym a ludzie zapominają o największym darze, jakim jest zdrowie. Istnienie związku pomiędzy zachowaniem zdrowia a racjonalnym odżywianiem i aktywnością ruchową powoduje, iż wszyscy powinniśmy kłaść nacisk na te dziedziny działalności człowieka. Trudno jednak pokonać niechęć do zdrowej żywności i  ruchu, gdy tyle pokus czeka na człowieka a zmiany nawyków wymagają czasu i konsekwencji w działaniu. Już od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać dzieci do właściwego odżywiania i aktywności na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Racjonalnym Odżywianiu „Wiem, co jem”  zorganizowany 22 stycznia br. w Naszej szkole miał zachęcić uczniów szkół podstawowych do zgłębiania wiedzy o racjonalnym odżywianiu  i uświadomić im wpływ niewłaściwych praktyk żywieniowych na funkcjonowanie organizmu człowieka.

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, a uczniowie  biorący w nim udział wykazali się ogromną  wiedzy i tak dużą chęcią w jej przekazaniu, że jury konkursowe miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Po długich obradach jury ustaliło werdykt:

I miejsce:  Szkoła Podstawowa w Topólce- Kalina Kaczmarek i Hanna Derela,

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi – Patrycja Małkowska,

III miejsce:  Szkoła Podstawowa w Radziejowie – Maria Ziętek i Tomasz Bogusławski.

Wyróżnienie otrzymały  Karolina Trawińska i Amelia Ochocińska ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach.

 Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy oraz  życzymy dalszych sukcesów.

Pamiętajmy,że zdrowie jest najwyższą wartością, której nie można kupić i jej utraty nie zrekompensują żadne dobra materialne.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach promujących zdrowy styl życia.

 

Liczba gości

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy