Szukaj

Z Przemystki na Mazury…  

W dniach 09-10.04.2019 r. w Expo Mazury w Ostródzie odbyła się czwarta edycja Targów Mazury HoReCa. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających, każda z nich zgromadziła ponad stu wystawców z branży gastronomicznej, hotelarskiej i cateringowej.

Młodzież naszej szkoły odwiedziła Targi Mazury HoReCa po raz drugi. Uczniowie klas hotelarskich zapoznali się z nowymi trendami w obsłudze konsumentów, mogli obserwować zmagania amatorów i profesjonalistów w konkursach „Drób na polskim stole”, „Gęsina w Restauracji”, a także „Green Box Challenge”. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się degustacje potraw i napojów oraz możliwość porozmawiania i zrobienia sobie zdjęć ze znanymi osobami ze świata gastronomiczno-hotelarskiego i turystycznego.

Po wizycie  w EXPO Mazury uczniowie wraz z opiekunami spacerowali po Ostródzie, położonej na Mazurach, na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim i przez którą przepływa rzeka Drwęca. Ostróda jest znanym miastem turystycznym, w rejonie Polski uznawanym za jeden z 7 Cudów Świata. W ostatnich latach parokrotnie zdobywała tytuł najpopularniejszej miejscowości turystycznej oraz Letniej Stolicy Warmii i Mazur. Słynie przede wszystkim z unikatowego w świecie Kanału Ostródzko-Elbląskiego, po którym „statki płyną po trawie". W samej Ostródzie znajduje się 5 jezior, a tuż przy jej granicach kolejnych dziesięć. „Perła Mazur” - tak nazywano miasto przed wojną, przemawiać za tym może bliskość jezior; tutaj jest też centralny port trzech kanałów.

Organizatorką wyjazdu branżowego była nauczycielka przedmiotów zawodowych z zakresu hotelarstwa – pani Justyna Kopczyńska, a opiekunkami panie: Angelika Wszołek i Wioletta Jałoszyńska.

Liczba gości

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy