Szukaj

Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Dnia 2 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu  miało miejsce wręczenie nagród laureatom I edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Polska literatura dziecięca i młodzieżowa w ilustracji” pod nazwą „Polska książka obrazkowa oczami młodego czytelnika”

realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu we współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu, z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu oraz Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Konkurs był adresowany do wychowanków przedszkoli i uczniów wszystkich typów szkół z województwa kujawsko-pomorskiego, miał na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań literackich i plastycznych dzieci i młodzieży, wspieranie edukacji języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły średniej, pogłębianie wrażliwości estetycznej uczniów, zachęcanie uczniów do podejmowania zadań wykraczających poza kanon obowiązkowej nauki, a także promowanie osiągnięć wychowanków przedszkoli i uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Jury konkursowe Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w kategorii wiekowej 16-19 lat przyznało Patrycji Radzimskiej uczennicy klasy III LO z Zespołu Szkół RCKU w Przemystce za pracę pt. „Dar wzroku”, ilustrującą książkę Iwony Chmielewskiej pt. „Oczy”za przesłanie, abyśmy umieli docenić to, co mamy, za wykorzystanie metod i narzędzi cyfrowych i dbałość o detale.

Cieszy nas, że w naszej szkole są uczniowie, którzy biorą udział w konkursach rozwijających ich pasje.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

Jolanta Kuszyk – Kowalska

Liczba gości

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy