Szukaj

Zostaliśmy Szkołą Dialogu


Nasza szkoła w marcu 2018 roku przystąpiła do projektu edukacyjnego Szkoła Dialogu Fundacji Forum Dialogu w Warszawie zajmującego się poszerzaniem wiedzy na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju.

Projekt kierowany był do uczniów, którzy samodzielne odkrywają i upamiętniają historię przedwojennej społeczności żydowskiej w swojej miejscowości. Do projektu zostało zgłoszonych 22 uczniów z klasy II Technikum Ekonomicznego i III Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież podczas realizacji projektu podejmowała szereg działań mających na celu zapoznanie się z historią i kulturą Żydów w Polsce. Najważniejszym z nich było nagłośnienie i realizacja akcji: Wskrzeszanie pamięci Żydów radziejowskich.
Dnia 26 lutego 2019 roku w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Szkoły Dialogu podsumowująca ten projekt. Nasza szkoła zajęła I miejsce spośród 370. szkół uczestniczących w projekcie. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii: Wpływ na społeczność lokalną oraz tytuł szkoły: Szkoła Dialogu.
Wśród przybyłych gości znaleźli się prezydent miasta Warszawy Rafał Trzaskowski, wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz, Andrzej Folwarczny prezes Forum Dialogu, Michael Schudrich naczelny Rabin Polski. Nagrodę z rąk p. Henryka Wujca, Przewodniczącego Rady Fundacji Forum Dialogu, odebrała trzyosobowa delegacja uczniów: Weronika Michalska z klasy III LO oraz uczniowie z klasy IITE Paulina Pulczyńska i Kacper Biesiada.
Tegoroczna Gala dostarczyła wszystkim ogromnych wrażeń i zadowolenia z tak wysokiego miejsca. Na sukces złożyły się zaangażowanie i współpraca młodzieży, wychowawców, rodziców, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie oraz nauczycieli historii pani Anny Głowackiej i pana Mariusza Bentkowskiego.
A.G.

Liczba gości

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy