Szukaj

Współpraca szkoły w zakresie kształcenia zawodowego  

Uczniowie klas hotelarskich i gastronomicznych w ramach praktycznej nauki zawodu odbywają praktyki w różnych obiektach hotelarskich w kraju i zagranicą. W związku z tym nasza szkoła podpisała kolejną umowę z Fundacją Polish Prestige Hotels.

Fundacja ta wspiera rozwój hoteli i restauracji . Obecnie sieć hoteli Harmony Polish Hotels jest największą siecią  w Polsce. Zrzesza hotele i restauracje odznaczające się wysokim poziomem świadczonych usług. W poprzednich latach, dzięki współpracy z Fundacją, nasi uczniowie realizowali praktyki w obiektach sieci Harmony:

- w Hotelu Bartan *** w Gdańsku- Sobieszewie.

- w Olandii w Kwilczu w Wielkopolsce

- w Dworze Kombornia w Korczynie na Podkarpaciu.

Współpraca z Fundacją Polish Prestige Hotels pozwala szkole zarezerwować najlepsze miejsca do realizacji staży dla uczniów i nauczycieli. Kilka lat temu, pani Justyna Kopczyńska nauczyciel przedmiotów hotelarskich odbywała taki  staż dla nauczycieli zawodu  w Hotelu Andres w Starych Jabłonkach na Mazurach, zrzeszonym w Fundacji Polish  Prestige Hotels.

Nie jest to jedyna forma poszukiwań obiektów, w których nasza młodzież mogłaby realizować praktyczną naukę zawodu. Od kilku lat współpracujemy z Hotelem  New Skanpol w Kołobrzegu, w którym co roku praktykuje od 4-7 osób. Inne miejsca praktyk to Hotel Puchacz SPA w Niechorzu , Afrodyta w Radziejowicach, Ośrodek Rewita w Mielnie, Hotel Rozbicki we Włocławku.

Ważnym aspektem w organizacji praktyk jest zapewnienie bezpłatnego wyżywienia  i zakwaterowania uczniom w miejscu stażu. To szkoła organizuje wszystkie sprawy związane z wyjazdem uczniów na okres 4 tygodni praktyk.

Od kilku lat ZSRCKU w Przemystce wprowadza program praktyk zagranicznych. Już kilkadziesiąt osób wyjechało na praktyki poza granice naszego kraju. Kilku uczniów praktykowało w Hotelach Blue Sea na Majorce, czterdziestu uczniów w Lipsku w Niemczech i dwie osoby na południu Hiszpanii.

 Praktyki zawodowe pozwalają  uczniom zetknąć się z rzeczywistymi  warunkami pracy, jakie mogą spotkać na początku swojej kariery zawodowej.

Liczba gości

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy