Szukaj

Przedstawienie Wigilijne 2017  

Jak nakazuje wielowiekowa tradycja w dniu 24 grudnia każdego roku zasiadamy w swych domach, w gronie rodziny i przyjaciół do stołu, by spożyć wigilijną kolację. Okres Bożego Narodzenia to czas wielu tradycyjnych obrzędów religijnych i ludowych: pasterka, kolędy, choinka, mikołaj i prezenty, kolędnicy, jasełka.

Nasza szkoła wyrasta na kujawskiej tradycji ludowej i wpisuje się w nią całą swą działalnością, szerząc nie tylko kaganek oświaty, ale jednocześnie budując w młodych ludziach poczucie przynależności do kultury regionu, patriotycznej postawy, poszanowania tradycji przodków.

Jak co roku w ostatnim dniu szkolnym, przed przerwą świąteczną, wszystkie klasy organizują z wychowawcami Klasowe Wigilie. Zanim to jednak nastąpi, by przemyśleć to co się zdarzyło w minionym roku, powziąć nowe postanowienia na nadchodzące Święta i Nowy rok, poddać się zadumie i refleksji, wszyscy nauczyciele, pracownicy i uczniowie uczestniczą w spektaklu przygotowywanym przez szkolny teatr.

W tym roku aktorzy teatru ( większości to uczniowie klas pierwszych) zaproponowali nowoczesne wydanie walki dobra i zła o ludzką Duszę.  Aktorzy wcielili się w role anielskie i diabelskie. Założyli spółki: akcyjną - Niebo i z ograniczoną odpowiedzialnością – Piekło. Jak to zwykle bywa w jasełkach dobro zwyciężyło, choć nie zawsze tak bywa w życiu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia.

 

Liczba gości

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy