Szukaj

Zagraniczne Staże uczniów  Technikum Rolniczego z Przemystki  

            Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w różnego rodzaju projektach, które pozwalają uczniom na odbywanie międzynarodowych praktyk i staży. Na rok 2018 przewidziano staż młodzieży Technikum Rolniczego z projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz  kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

Projekt realizowany w naszej szkole nosi tytuł Zagraniczne staże , krokiem do sukcesu na rynku pracy dla absolwentów szkół rolniczych”. Koordynatorem projektu jest pan Tomasz Radzikowski. W projekcie uczestniczy 18 osób z klasy II i III Technikum Rolniczego. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież będzie mogła zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki rolniczej stosowanymi w Niemczech, doskonalić umiejętności językowe oraz zapoznać się ze sposobem zarządzania gospodarstwami rolnymi, co z kolei pozwoli na lepszy start na rynku pracy. Młodzież od kilku miesięcy przygotowywała się do wyjazdu uczestnicząc w zajęciach z przygotowania językowego, pedagogiczno-zawodowego, uczyła się prowadzenia dzienniczka stażu, oraz wypełniania raportu uczestnika.

W dniu 12.02.2018r rozpocznie się staż w DEULI NIENBURG i potrwa do 23.02.2018r. Młodzieży towarzyszyć będą nauczyciele z naszej szkoły. Pani Magdalena Korzeniewska-Duszek jako tłumacz oraz pan Karol Spychalski jako przygotowanie techniczne.

Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej pogody i miłego pobytu.

Liczba gości

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy