Szukaj

ERASMUS PLUS „WE SHARE THE LAND”

            Zaczynamy realizację kolejnego projektu współpracy międzynarodowej.

Od 1 grudnia 2018r. grupa 16 uczniów naszej szkoły, wraz z 5 osobowym zespołem projektowym nauczycieli rozpoczyna pracę nad zadaniami projektowymi.

            „We share the land” to dwuletni  program współpracy szkół, oparty na odwiedzinach  w placówkach partnerskich i wymianie doświadczeń. Nasi partnerzy to głownie rolnicze z Włoch  i Francji. Tematem projektu jest rolnictwo i obszary przyrody chronionej.

 Wszyscy mieszkamy na jednej Ziemi, czerpiąc z niej to co najlepsze. Naszym zadaniem jest obserwacja sposobu użytkowania ziemi i sposobach jej ochrony. Podczas wizyty u naszych partnerów zapoznamy się ze specyfiką zarówno hodowli jak i upraw. Wymienimy się doświadczeniami i ciekawostkami. Poznamy nową kulturę i tradycje danego regionu. Językiem projektu jest język angielski, co pomoże naszej młodzieży przełamać barierę w komunikowaniu  się w tym języku.

            Informacja o możliwości pojawienia się tego projektu została przedstawiona naszym uczniom już w maju tego roku. Pozwoliło to nauczycielom na obserwację potencjalnych uczestników projektu biorąc pod uwagę ich zaangażowanie w pracę, realizację poleceń i opanowanie materiału z języka anielskiego. Rekrutację do projektu przeprowadzono w październiku 2018 r. Nauczyciele językowi konsultowali zgłoszenia chętnych uczniów z ich wychowawcami, biorąc pod uwagę zachowanie w klasie i w szkole czy skłonności do stosowania używek. Rekrutacją uczestników zajęła się pani Karolina Sobieraj. Po uzyskaniu niezbędnych informacji od wychowawców i nauczycieli językowych pani Sobieraj zadała młodzieży do wykonania dwa zadania. Po ich wykonaniu wyłoniła się grupa 16 uczniów,  którzy wykonali przydzielone przez koordynatorkę zadania w określonym terminie.

            Cały zespół z niecierpliwością czeka na moment oficjalnego rozpoczęcia prac związanych z projektem. Dysponujemy mocnym składem osobowym, pełnym zwariowanych i ciekawych pomysłów. Uczniowie prześcigają się w pomysłach na zorganizowanie pierwszej wizyty, którą  wg harmonogramu projektu będziemy mieli w naszej szkole już w maju 2019 r.

Liczba gości

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy