Rok szkolny dobiega końca, ale nie mogliśmy zapomnieć o młodzieży, która stoi przed podjęciem bardzo ważnej decyzji w życiu. Uczniowie klas ósmych uczestniczyli 2 czerwca 2021 roku w „Drzwiach Otwartych” organizowanych przez ZS RCKU w Przemystce. Odwiedziła nas młodzież ze szkół w Radziejowie. Pojawili się również uczniowie z Płowiec, Dobrego, Witowa i Byczyny. Przedsięwzięcie to miało na celu zaprezentowanie szkoły oraz jej osiągnięć. Przedstawiono bazę dydaktyczną oraz ofertę edukacyjną dla ósmoklasistów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia.

Nasi młodsi koledzy byli gośćmi pracowni „sztuki kulinarnej”, która kusiła wieloma smakołykami, przygotowanymi przez młodzież kształcącą w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli.

Dzięki naszym ekonomistom można było również spróbować swoich umiejętności oraz sprawdzić wiedzę przy grze w Koło Fortuny. Uczniowie ósmych klas wykazywali się odwagą i chętnie podejmowali to wyzwanie. Zauważyliśmy, że świetnie się wspólnie bawili. Na zwycięzców z pobliskich szkół czekały oczywiście słodkie nagrody.

Atrakcją dla przybyłych gości okazała się niespodzianka przygotowana przez uczniów Technikum Hotelarstwa. Młodzież nie tylko zdobyła wiedzę na temat tego interesującego kierunku kształcenia. Uczniowie z chęcią poddawali się zabiegom pielęgnacyjnym. Wykonywano m.in. manicure hybrydowy oraz makijaż dzienny. Szczególne zainteresowanie okazywała żeńska część odwiedzających.

Nie zabrakło także pokazu dla przyszłych właścicieli gospodarstw rolnych. Młodzież szkół podstawowych podziwiała ciągniki i maszyny rolnicze. Uczniowie zachwycali się możliwościami nowych pracowni w budynku mechanizacji rolnictwa. Wielokrotnie widać było błysk w oku zgromadzonych, co napawało nas dumą.

Uczniów klas ósmych można było spotkać na świeżym powietrzu przy pokazach pożarniczych, przygotowanych przez klasy Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież w ogromnym skupieniu brała udział w działaniach związanych z gaszeniem zainicjowanego pożaru.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych gości, na których czekało wiele atrakcji. Bardzo dziękujemy wszystkim ósmoklasistom oraz towarzyszącym im opiekunom za wspólnie spędzony czas. Miłe wspomnienia z kolejnych Drzwi Otwartych pozostaną z nami na długo. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych za rok!

Udostępniona została również foto relacja. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content