Drzwi Otwarte to zawsze spore wyzwanie dla gospodarzy szkół i nauczycieli, aby w tak krótkim czasie przedstawić ofertę edukacyjną tym, którzy są przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. W tym roku Drzwi Otwarte w radziejowskich szkołach ponadpodstawowych odbyły się w dniach 30 i 31 marca. Zespół Szkół RCKU w Przemystce gościł ósmoklasistów z okolicznych miejscowości: Osięcin, Dobrego, Piotrkowa Kujawskiego, Byczyny, Krzywosądzy, Bycza, Płowiec, Bieganowa, Dębołęki, Morzyc, Pocierzyna, Topólki, Paniewa, Woli Wapowskiej, Kąkowej Woli.

Młodzież rozpoczęła zwiedzanie placówki od auli, w której przedstawiono krótką prezentację szkoły i część artystyczną, przygotowaną przez uczniów Przemystki. W trakcie zwiedzania obiektu, każda grupa młodych gości miała okazję uczestniczyć w zabawach, konkursach, pokazach zorganizowanych przez poszczególne kierunki edukacyjne, które szkoła oferuje. Niektóre stanowiska wymagały od uczniów wykazania się sprawnością, jak np.: strażacki tor przeszkód, czy obsługa konsoli z kierownicą i tor samochodowy – przygotowane przez uczniów realizujących innowację pożarnictwo i ratownictwo medyczne oraz technikum w zawodzie spedytor. Przyszli ekonomiści mogli się sprawdzić w szybkości liczenia pieniędzy. Liceum Ogólnokształcące zaprezentowało kącik doświadczeń i eksperymentów. Zainteresowani rolnictwem mogli spróbować swoich sił w konkursie dojenia krowy i piłowania na czas, natomiast pracownia mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zaprezentowała panele agrotroniczne oraz nowoczesny park maszynowy. Kolejnym przystankiem było zaplecze hotelowe, służące do realizowania zajęć praktycznych w zawodzie technik hotelarstwa oraz pracownia usług kosmetycznych, gdzie chętni mogli upiększyć swoją urodę. Słodkim akcentem była oferta w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, ponieważ tutaj nie tylko można było się poczęstować słodkościami i popcornem, ale również sprawdzić się w dekorowaniu babeczek czy sztuczkach barmańskich. Goście mogli także pobyć w krainie Harrego Pottera z magią liczb, skosztować brownie czy ciastka w kształcie matrioszki, zwiedzając poszczególne ekspozycje zawodów, a wszystko przeplatane było grami, fiszkami i konkursami językowymi – angielskim, rosyjskim czy niemieckim. Sporym zainteresowaniem cieszyła się ścianka, przy której młodzież mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Przemystki. 

Drodzy ósmoklasiści, szanowni rodzice i nauczyciele, dziękujemy że odwiedziliście naszą szkołę. Mamy nadzieję, że oferta kontynuowania nauki, jaką Wam przedstawiliśmy, będzie cieszyła się zainteresowaniem. Czekamy na Was we wrześniu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content